Žítkovský senosběr 2018 Program PsB

30.6 - 10.7.2018

5aa80fb3739c0.jpg 5aa80fb38576a.jpg

Mezerami mezi prkny stodoly prosvítají paprsky letního slunce. Bělokarpatská příroda už je dávno vzhůru, ale nikomu se z voňavého sena nechce. Až s ranní písní vylézají ze spacáků první dobrovolníci, protože na stole již čeká skromný snídaňový raut... Že je to až příliš krásná představa, než aby to byla pravda? Rádi Vás vyvedeme z omylu a proto Vás všechny zveme na tradičná pracovní tábor konající se v krajině Žítkovských bohyní, kde sama mystičnost onoho místa uchvátí i zatvrzelé škarohlídy. Přijeďte za námi okusit nenapodobitelnou atmosféru tradičního řemesla, jakým senoseč bezesporu je. A není třeba se bát, že bychom po práci neužívali koupání, táborového ohně, hudby a dalších letních kratochílí.

Samozřejmě je možné trávit zde volný čas i jinými způsoby: konverzací, zpěvem, koupáním, procházkou či spánkem, zkrátka čímkoliv, co každého duši jest libé.

Pro další informace navštivte stránky základního článku Mařatice (http://www.brontosaurus.uh.cz/str/tabor).


Type: Pracovní
Work: Našim cílem je údržba luk a pastvin v oblasti Hutě na Žítkové. Trávu je potřeba pokosit, usušit a z lokality odstranit. Hotové seno zavážíme místním domorodcům, což nám dává možnost zakusít místního folklóru a vyslechnout zkazky staré a ještě starší.
Daily worktime: Denně se budete práci věnovat asi 6 hodin. Obvykle se však nepracuje všechny dny.
Accomodation: Vlastní stan, stan poskytnutý pořadateli nebo spaní na seně v zastřešené stodole.
Food: můžete si vybrat
Place: Žítková, přírodní rezervace Hutě
Age: od 18 do 100 let
Organizing core unit or club: Mařatice
Price (Kč): 0
Contact and apply: Adam Dvořák
Phone: 605970962
E-mail: ajdam.d@seznam.cz
Web: www.brontosaurus.uh.cz/str/tabor
Attachments: 5aa80fb3739c0.jpg
5aa80fb38576a.jpg

Find your event